Ewa Mościcka

Mam na imię Ewa. 

Jestem osobą poszukującą. Na nowo odkrywającą siebie, świat, ludzi wokół. Mam w sobie silną potrzebę rozwijania się, uczenia nowych rzeczy,  doświadczania. Ale również zatrzymania i pobycia ze swoim 'nie wiem'.

Z coachingiem zetknęłam się po raz pierwszy w 2005 roku - dzięki niemu poradziłam sobie z wyzwaniami na ścieżce zawodowej [prowadzenie redakcji, wdrażanie projektów, zarządzanie zespołami osób], łączeniem roli mamy, żony i szefowej, a także zrealizowałam wiele prywatnych celów [wydanie tomików wierszy, wystawy fotograficzne, edukacja, podróże].

Po latach ciekawej i dającej wiele satysfakcji pracy dziennikarskiej i redaktorskiej w mediach drukowanych założyłam w 2012 roku własną firmę.

Stworzyłam LABORATORIUM INSPIRACJI, by zyskać przestrzeń zawodową, która pozwoli mi skorzystać z całego dotychczasowego wykształcenia oraz doświadczenia. Dzięki czemu mogę w spokoju i z należytą starannością poświęcać się każdej z dziedzin mojej działalności, pielęgnując wartości bardzo dla mnie istotne - szacunek dla drugiego człowieka, profesjonalizm, rzetelność, uważność i twórcze działanie. Zajmuję się coachingiem, pomocą psychologiczną i edukacją (prowadzę szkolenia, warsztaty i treningi). Nadal też współpracuję z wydawnictwami prasowymi jako redaktorka projektów wydawniczych oraz dziennikarka pisząca o zdrowiu i rozwoju osobistym.

Jestem coachem akredytowanym przez International Coach Federation na poziomie ACC. Mam za sobą certyfikowane szkolenia w Szkole Coachów Meritum i w Szkole Coachów Turango. Ukończyłam studia podyplomowe Coaching Zdrowia i Żywienia w Collegium Civitas.

Pracuję też jako trener. Ukończyłam certyfikowany kurs trenera biznesu w Szkole Trenerów Moderator. Uzyskałam tytuł trenera umiejętności psychospołecznych w Szkole Treningu i Warsztatu Psychologicznego prowadzonej przez Ośrodek Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA.

Studiowałam Psychologię ze specjalnością Psychotraumatologia i profilaktyka społeczna. Posiadam certyfikat konsultanta kryzysowego wydany przez Instytut Pozytywnej Terapii Kryzysu. Wiedzę i umiejętności z zakresu edukacji emocjonalnej i umiejętności społecznych zdobywałam również w Szkole Inteligencji Emocjonalnej. Ukończyłam Studium Pomocy Psychologicznej i Interwencji Kryzysowej w Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego - otrzymałam certyfikat specjalisty pomocy psychologicznej i interwencji kryzysowej.

Uczestniczyłam w wielu szkoleniach z zakresu pomocy psychologicznej i coachingu oraz warsztatach związanych z pracą z ciałem, terapią ruchem, treningiem mentalnym, oddechowym i relaksacyjnym.

Prywatnie uwielbiam czytać, fotografować, przytulać drzewa i odkrywać świat z moimi bliskimi.