Dbanie o zdrowie nie jest skuteczne, kiedy nie mamy odpowiedniej wiedzy na temat potrzeb naszego organizmu oraz sposobu jego funkcjonowania.

Edukacja zdrowotna zajmuje się ogólnie pojętą profilaktyką zdrowia rozumianego jako dobrostan w aspekcie psychologicznym, fizycznym i społecznym. Dbałość o zdrowie własne i innych nie jest już tylko unikaniem choroby, ale ma znacznie szerszy zakres. Tu nie kończymy procesu edukacji otrzymaniem dyplomu - uczymy się całe życie, bo nasze potrzeby w tej materii zmieniają się razem z nami. 

Celem edukacji jest coraz lepsze poznawanie siebie - rozwijanie umiejętności odczytywania sygnałów, jakie wysyła nam organizm, a następnie identyfikowanie i rozwiązywanie problemów zdrowotnych.

Edukacja zdrowotna pozwala odkryć, jakie wybory służą zdrowiu - zarówno w zakresie żywienia, aktywności fizycznej, balansu między pracą a odpoczynkiem, osobistej higieny psychicznej, ale też i zachowań społecznych.

Zapraszam na warsztaty i szkolenia.

 

 

Praca z ciałem to nie tylko ruch, ale też oddech i relaks. Ciało to nasz pierwszy dostawca wiadomości, warto umieć odczytywać jego komunikaty.

Wychodząc z holistycznych założeń, praca z ciałem - zwana czasem coachingiem somatycznym - nie ogranicza się tylko do ćwiczeń mięśni i usprawniania stawów - każdy trening to także wyciszenie dla naszego umysłu, uspokojenie dla emocji i odprężenie dla zmysłów. Trening to czas, który powinniśmy poświęcić na rozumienie tego, co ciało nam mówi, by zachować pełnię zdrowia i spełniać nasze codzienne obowiązki ze spokojem oraz pewnością siebie.

Siedzący tryb życia, godziny spędzone przed komputerem, natłok spraw nie tylko zawodowych, brak czasu - to wszystko przyczynia się do nasilenia stresu, napięć w ciele, chronicznego zmęczenia, pogłębiania się dolegliwości bólowych.

Co zapewni harmonię w ciele:
- dobry oddech - uczestnictwo w ćwiczeniach oddechowym uczy uważności,
- relaks - warto się go nauczyć, korzyści są niesamowite,
- terapia - ćwiczenia, które pomogą zniwelować napięcia i zapewnić najlepszą sprawność, jaką możemy mieć,
- odpowiedni wysiłek fizyczny - coraz więcej czasu spędzamy biernie, a nasze ciało uwielbia być w ruchu.

Zapraszam na zajęcia grupowe i indywidualne.

 

Heraklit z Efezu powiedział: "Życie jest ciągłą zmianą'. Nie unikniemy jej. Ważne jednak, co z nią zrobimy, bo tak się składa, że każdy ma takie życie, na jakie się odważy.

W każdej chwili coś się zmienia. W nas, w innych, w środowisku. Nic tak naprawdę nie jest stałe, a kto kiedykolwiek ze wszystkich sił dążył do utrzymania stabilizacji, wie, że wymaga to dużo energii i przynosi sporo rozczarowania. Zaakceptowanie tego, że wszystko podlega zmianie jest uwalniające.

Coaching można najprościej zdefiniować jako trening prowadzący do zmiany na lepsze. Świadomej i dobrowolnej. Podczas coachingu przyjmujemy postawę, że wychodzimy życiu na przeciw, a rezygnujemy z biernego czekania na to, co nam przyniesie los. Tak rodzi się odpowiedzialność za własne życie, decyzje i działania.

Proces coachingowy można podzielić na cztery etapy:
- analiza sytuacji wyjściowej - ustalamy co ma być zmienione i z jakiego powodu,
- ustalenie celu - określamy, jaki rezultat nas interesuje,
- plan - to działania, które pozwolą nam opuścić stan obecny i udać się w podróż do celu,
- czujność w drodze - to sprawdzanie, czy nie zboczyliśmy z kursu, a także powrót na szlak, jeśli to zrobiliśmy.

Zapraszam na sesje coachingowe.

 

Life coaching pozwoli Ci rozwinąć skrzydła, korzystać z życia w pełni.

Life coaching to bardzo szerokie pojęcie, ponieważ dotyczy życia jako całości i człowieka rozumianego w ujęciu holistycznym. Może jednak też dotyczyć jakiegoś szczególnego obszaru, w którym doświadczamy w danej chwili zmiany. 

Koncentruje się na poprawie jakości życia w ogóle, jak i w konkretnej dziedzinie, na przykład może być związany z nową rolą w życiu, zmianą miejsca zamieszkania, itp. 

Jeśli masz poczucie chaosu - wrażenie, że żyjesz nie swoim życiem i brak Ci satysfakcji z niego - nie odpowiada Ci to, ale nie wiesz, co zrobić, to life coaching jest dla Ciebie - pozwoli spojrzeć na życie z dystansu dającego siłę do wzięcia na nowo odpowiedzialności za siebie, wprowadzania zmian i odnalezienia równowagi między różnymi dziedzinami życia.

Jeżeli czeka Cię w życiu wyzwanie - zostajesz rodzicem, zmieniasz środowisko, rozpoczynasz budowę domu, albo kończysz studia - i przeżywasz w związku z tym niepewność, to life coaching jest dla Ciebie - pomoże uporządkować sprawy na tyle, że ich realizacja będzie źródłem spełnienia.

Zapraszam na sesje!

najlepszy kontakt